Robbear7 Website Designs Robbear7 Website Designs


index
istoric
profesori
campioni

 

powered by
MultiNET

Profesori

atletismgimnastica ritmicainotkaratetenis de masasahboxorientare turisticainvatatorilimba si literatura romanalimba francezalimba englezalimba latinamatematicafizicachimiebiologie istoriegeografiereligiedesen

ATLETISM  
  • Petre Albu-director
  • Mariana Popovici-director adjunct
  • Adrian Bonat-absolvent LPS-CSS-BM
  • Dan Danescu-CN, medaliat balcanic
  • Maria Calin-MAESTRA A SPOTULUI; CN-med. balc.
  • Delia Grumaz-absolvent LPS-CSS-BM
  • Gabriel Gavra-participant Campionatul National-clasament primii opt
  • Aurelia Hendrea-CN; med. balc.
  • Stefan Hendrea-absolvent LPS-CSS-BM
  • Susana Pop-CN; med. balc.
  • Terezia Pop-CN; med. balc.
  • Lia Rudics-participant Campionat National-clasament primii opt
  • Cecilia Tabacioiu-participant Campionat National-clasament primii opt
  • Marc Titus-absolvent LPS-CSS-BM
  • Augusta Moldovan-participant la Campionatul National-clasament primii opt
GIMNASTICA RITMICA  
  • Ilena Panta-MAESTRA A SPORTULUI
    • fosta componenta a LNGR
    • multipla CN
    • medaliata la Campionatele Balcanice
    • medaliata “CERCUL DE AUR”
  • Carmen Coaca-MAESTRA A SPORTULUI
    • fosta componenta a LNGR
    • multipla CN
    • medaliata Campionatele Balcanice
    • multipla CN la Universiada
    • detinatoarea cupelor “Gratie si armonie”;”Cea mai tehnica gimnasta”
  • Rozalia Kando-fosta antrenoare a Lotului National de Individual-senioare;
    • actuala antrenoare a Ansamblului National de junioare
  • Ana Toth-1970
    • infiinteaza sectia de gimnastica ritmica in oras
    • participa la CM Universitare
  • Mihaela Borz-absolventa LPS-CSS-BM
    • medaliata la CNGR
  • Anamaria Daniliuc-absolventa LPS-CSS-BM
INOT  
  • Ioan Bachner-fost baschetbalist
    • CN si dublu CN la baschet
      Bogdan Roatis-CN trialton 2002
    • participant la Balcaniada
    • CN juniori I si juniori II
    • multiplu medaliat seniori
  • Mugur Moga
  • Adrian Gherghel-multiplu CN-juniori II
    • medaliat juniori I
  • Cristian Nodis-CN-juniori I
    • triplu CN juniori II
    • medaliat CN seniori
  •   Gheorghina Bachner-fosta atleta
    • membra a Lotului Olimpic pentru Olimpiada de la Mexic
    • multipla medaliata la CN
  • Romeo Grumaz-CN juniori I
    • medaliat la Balcaniada
    • medaliat juniori I
  • Alexandru Kozs-fost atlet
    • CN la 5000 de metri; 10000 metri
    • medaliat la Balcaniada
KARATE  
  • Grigore Petrut-centura negra

 

TENIS DE MASA  
  • Simona Ardelean-bursiera la NANTES
SAH  
  • Zaharia Vasut-candidat de maestru castigator la turnee nationale
  • Paul Casangiu-candidat de maestru castigator la turnee nationale
BOX   
  • Radu Carstea
ORIENTARE TURISTICA  
  • Larisa Pop-de 15 ori CN
    • participanta la CM
    • locul 8 la CM-Finlanda 1992
    • in prezent componenta a Lotului National de seniori pentru Orientare in alergare si Orientare pe schiuri
    • ore de educatie fizica la clasele nesportive (V-VIII)-Calin Moje
INVATATORI  
  • Marioara Pasca-grad didactic I
  • Viorica Sasaran-grad didactic I
  • Lucia Bota-grad didactic I
  • Maria Budea-grad didactic I
  • Rodica Salajan-grad didactic I
  • Aurica Duta-grad didactic I
  • Silvia Gliga-grad didactic I
  • Florentina Bilt-grad didactic I
  • Aurelia Mihnea-grad didactic I
  • Etela Petrar-grad didactic I
  • Nastasia Satmarel-grad didactic I
LIMBA SI LITERATURA ROMANA  
  • Georgeta Nasui-grad didactic I
  • Rodica Raciu-grad didactic I
  • Lucia Stoian-grad didactic I
  • Dumitru Ignat-grad didactic I
  • Mirela Sulean
  • Daniel-Ciprian Rad
LIMBA FRANCEZA  
  • Ileana Prodan-grad didactic I
  • Rodica Varna
  • Daniela Durus
  • Nina Bretan
LIMBA ENGLEZA  
  • Ildiko Zavalszki-grad didactic I
  • Ionela Tatar
  • Dana Dumitru
LIMBA LATINA  
  • Nela Palco
MATEMATICA  
  • Marin Pop-grad didactic I-director adjunct
  • Paulina Pascutiu-grad didactic I
  • Maria Eberst-grad didactic I
  • Lucia Tuns
  • Anamaria Sugar
FIZICA  
  • Maria Vanca-grad didactic I
  • Carmen Halmi
CHIMIE  
  • Viorica Fetche
BIOLOGIE  
  • Maria Salajan-grad didactic I
  • Mariana Dorca-grad didacticI
  • Elena Breban-grad didactic I

ISTORIE

 
  • Marieta Mihai-grad didactic I
  • Eugen Smeu-grad didactic I
  • Ioan Botis

GEOGRAFIE

 
  • Ionel Cosma-grad didactic I
  • Petru Fazacas

RELIGIE

 
  • Adriana Terec
  • Camelia Morar

DESEN

 
  • V. Ganta